Recenzenci tomów

Recenzenci tomu 33 (2019)

Peter Backhaus (Waseda University, Japan)

Leszek Berezowski (Uniwersytet Wrocławski, Wrocław)

Irena Bogoczova (University of Ostrava, Czech Republic)

Agnieszka Budzyńska-Daca (Uniwersytet Warszawski, Warszawa)

Wojciech Chlebda (Uniwersytet Opolski, Opole)

Paolo Coluzzi (University of Malaya, Malaysia)

Stanisław Cygan (Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach)

Leonarda Dacewicz (Uniwersytet w Białymstoku, Białystok)

Bogusław Dunaj (Uniwersytet Jagielloński, Kraków)

Anastazja Gajda (Uniwersytet Opolski, Opole)

Małgorzata Gębka-Wolak (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu)

Beata Grochola-Woźniak (Uniwersytet Łódzki, Łódź)

Michał Głuszkowski (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu)

Danuta Kępa-Figura (Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie)

Ewa Kołodziejek (Uniwersytet Szczeciński, Szczecin)

Ferooq Kperogi (Kennesaw State University, United States)

Halina Kurek (Uniwersytet Jagielloński, Kraków)

Janina Labocha (Uniwersytet Jagielloński, Kraków)

Katarzyna Leszczyńska (AGH w Krakowie)

Tadeusz Lewaszkiewicz (Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu)

Elżbieta Mańczak-Wohlfeld (Uniwersytet Jagielloński, Kraków)

Waldemar Martyniuk (Uniwersytet Jagielloński, Kraków)

Bartosz Molik (Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie)

Janusz Mucha (AGH w Krakowie)

Paweł Nowak (Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II w Lublinie)

Agnieszka Ogonowska (Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie)

Oko Okoro (University of Lagos, Nigeria)

Kazimierz Ożóg (Uniwersytet Rzeszowski, Rzeszów)

Anna Pajdzińska (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie)

Tomasz Piekot (Uniwersytet Wrocławski, Wrocław)

Maciej Rak (Uniwersytet Jagielloński, Kraków)

Agnieszka Rypel (Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy)

Jakub Sadowski (Uniwersytet Jagielloński, Kraków)

Irena Sarnowska-Giefing (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu)

Bożena Sieradzka-Baziur (Instytut Języka Polskiego Polskiej Akademii Nauk, Kraków)

Agnieszka Sieradzka-Mruk (Uniwersytet Jagielloński, Kraków)

Barbara Sobczak (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu)

Aldona Sopata (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu)

Ewa Szczęsna (Uniwersytet Warszawski, Warszawa)

Magdalena Trysińska (Uniwersytet Warszawski, Warszawa)

Jacek Wasilewski (Uniwersytet Warszawski, Warszawa)

Bogusław Wyderka (Uniwersytet Opolski, Opole)

Anna Zakrzewska-Manterys (Uniwersytet Warszawski, Warszawa)

Danuta Zawadzka (Uniwersytet w Białymstoku)

 

Recenzenci tomu 32 (2018)

Jolanta Antas (Uniwersytet Jagielloński, Kraków)

Iwona Butmanowicz-Dębicka (Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki, Kraków)

Władysław Chłopicki (Uniwersytet Jagielloński, Kraków)

Piotr Chruszczewski (Uniwersytet Wrocławski, Wrocław)

Waldemar Czachur (Uniwersytet Warszawski, Warszawa)

Marta Dąbrowska (Uniwersytet Jagielloński, Kraków)

Stanisław Dubisz (Uniwersytet Warszawski, Warszawa)

Bogusław Dunaj (Uniwersytet Jagielloński, Kraków)

Dariusz Galasiński (University of Wolverhampton, United Kingdom)

Anna Dutka-Mańkowska (Uniwersytet Warszawski, Warszawa)

Maciej Eder (Instytut Języka Polskiego Polskiej Akademii Nauk)

Ewa Filipiak (Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Bydgoszcz)

Ewa Geller (Uniwersytet Warszawski, Warszawa)

Michał Głuszkowski (Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Toruń)

Katarzyna Jachimowska (Uniwersytet Łódzki, Łódź)

Anna Kacperczyk-Kamińska (Uniwersytet Łódzki, Łódź)

Danuta Kępa-Figura (Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej, Lublin)

Aleksander Kiklewicz (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, Olsztyn)

Ewa Kołodziejek (Uniwersytet Szczeciński, Szczecin)

Hanna Komorowska (Uniwersytet Gdański, Gdańsk)

Roman Krzywy (Uniwersytet Warszawski, Warszawa)

Danuta Krzyżyk (Uniwersytet Śląski, Katowice)

Piotr Lewiński (Uniwersytet Wrocławski, Wrocław)

Małgorzata Lisowska-Magdziarz (Uniwersytet Jagielloński, Kraków)

Anna Małecka (Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica, Kraków)

Elżbieta Mańczak-Wohlfeld (Uniwersytet Jagielloński, Kraków)

Iza Matusiak-Kempa (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, Olsztyn)

Roman Mazurkiewicz (Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej, Kraków)

Katarzyna Mosiołek-Kłosińska (Uniwersytet Warszawski, Warszawa)

Janusz Mucha (Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica, Kraków)

Alina Naruszewicz-Duchlińska (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, Olsztyn)

Bernadeta Niesporek-Szamburska (Uniwersytet Śląski, Katowice)

Paweł Nowak (Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Lublin)

Kazimierz Ożóg (Uniwersytet Rzeszowski, Rzeszów)

Tomasz Piekot (Uniwersytet Wrocławski, Wrocław)

Neda Pintarić (University of Zagrb, Croatia)

Mirosława Podhajecka (Uniwersytet Opolski, Opole)

Renata Przybylska (Uniwersytet Jagielloński, Kraków)

Grzegorz Ptaszek (Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica, Kraków)

Artur Rejter (Uniwersytet Śląski, Katowice)

Mirosława Sagan-Bielawa (Uniwersytet Jagielloński, Kraków)

Bogusław Skowronek (Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej, Kraków)

Maria Szmeja (Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica, Kraków)

Elżbieta Umińska-Tytoń (Uniwersytet Łódzki, Łódź)

Bożena Witosz (Uniwersytet Śląski, Katowice)

Dorota Zdunkiewicz-Jedynak (Uniwersytet Warszawski, Warszawa)

Anna Zielińska (Instytut Slawistyki Polskiej Akademii Nauk, Warszawa)

Rafał Zimny (Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Bydgoszcz)

Dorota Żuchowska-Skiba (Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica, Kraków)

 

Recenzenci tomu 31 (2017)

Anna Bloch-Rozmej (Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Lublin)

Jacek Błeszyński (Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Toruń)

Lilia Citko (Uniwersytet w Białymstoku, Białystok)

Artur Gałkowski (Uniwersytet Łódzki, Łódź)

Michał Głuszkowski (Uniwersytet Mikołaja Kopernika,Toruń)

Magdalena Graf (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Poznań)

Barbara Jabłońska (Uniwersytet Jagielloński, Kraków)

Halina Karaś (Uniwersytet Warszawski, Warszawa)

Henryk Kardela (Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej, Lublin)

Stanisław Koziara (Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej, Kraków)

Wiesław Lubaszewski (Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica, Kraków)

Marek Łaziński (Uniwersytet Warszawski, Warszawa)

Andrzej Markowski (Uniwersytet Warszawski, Warszawa)

Jerzy Molas (Uniwersytet Warszawski, Warszawa)

Katarzyna Mosiołek-Kłosińska (Uniwersytet Warszawski, Warszawa)

Alina Naruszewicz-Duchlińska (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, Olsztyn)

Barbara Oczkowa (Uniwersytet Jagielloński, Kraków)

Agnieszka Otwinowska-Kasztelaniec (Uniwersytet Warszawski, Warszawa)

Andrzej Pawelec (Uniwersytet Jagielloński, Kraków)

Radosław Pawelec (Uniwersytet Warszawski, Warszawa)

Tomasz Piekot (Uniwersytet Wrocławski, Wrocław)

Anna Piotrowicz (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Poznań)

Elżbieta Rudnicka-Fira (Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej, Kraków)

Małgorzata Rutkiewicz-Hanczewska (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Poznań)

Mariusz Rutkowski (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, Olsztyn)

Bogusław Skowronek (Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej, Kraków)

Stanisława Sochacka (Państwowy Instytut Naukowy – Instytut Śląski w Opolu)

Elżbieta Tabakowska (Uniwersytet Jagielloński, Kraków)

Agnieszka Uberman (Uniwersytet Rzeszowski, Rzeszów)

Jacek Wasilewski (Uniwersytet Warszawski, Warszawa)

Bogusława Whyatt (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Poznań)

Małgorzata Witaszek-Samborska (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Poznań)

Ewa Wolnicz-Pawłowska (Uniwersytet Warszawski, Warszawa)

Tadeusz J. Zieliński (Chrześcijańska Akademia Teologiczna, Warszawa)

Dorota Żuchowska-Skiba (Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica, Kraków)

 

Recenzenci tomu 30 (2016)

Zofia Abramowicz (Uniwersytet w Białymstoku, Białystok)

Irena Bogoczowa (Ostravská univerzita v Ostravě, Česko)

Barbara Boniecka (Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej, Lublin)

Joanna Ciesielka (Uniwersytet Łódzki, Łódź)

Barbara Gawda (Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej, Lublin)

Michał Głuszkowski (Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Toruń)

Ewa Jędrzejko (Uniwersytet Śląski, Katowice)

Irena Kamińska-Szmaj (Uniwersytet Wrocławski, Wrocław)

Halina Karaś (Uniwersytet Warszawski, Warszawa)

Małgorzata Karwatowska (Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej, Lublin)

Ewa Kołodziejek (Uniwersytet Szczeciński, Szczecin)

Stanisław Koziara (Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej, Kraków)

Grażyna Kubica-Heller (Uniwersytet Jagielloński, Kraków)

Józef Maciuszek (Uniwersytet Jagielloński, Kraków)

Mariola Mikołajczak (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Poznań)

Bernadeta Niesporek-Szamburska (Uniwersytet Śląski, Katowice)

Zbigniew Pasek (Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica, Kraków)

Halina Pelcowa (Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej, Lublin)

Tomasz Piekot (Uniwersytet Wrocławski, Wrocław)

Agnieszka Sieradzka-Mruk (Uniwersytet Jagielloński, Kraków)

Kazimierz Sikora (Uniwersytet Jagielloński, Kraków)

Aldona Skudrzyk (Uniwersytet Śląski, Katowice)

Joanna Sobczykowa (Uniwersytet Śląski, Katowice)

Roman Sosnowski (Uniwersytet Jagielloński, Kraków)

Petar Sotirow (Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej, Lublin)

Maria Szmeja (Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica, Kraków)

Włodzimierz Szturc (Uniwersytet Jagielloński, Kraków)

Jolanta Tambor (Uniwersytet Śląski, Katowice)

Zofia Wanicowa (badacz niezależny)

Jacek Wasilewski (Uniwersytet Warszawski, Warszawa)

Małgorzata Witaszek-Samborska (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Poznań)

Maria Wojtak (Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej, Lublin)

Ewa Wolnicz-Pawłowska (Uniwersytet Warszawski, Warszawa)

Jadwiga Wronicz (badacz niezależny)

Anna Zielińska (Instytut Slawistyki Polskiej Akademii Nauk, Warszawa)

Urszula Żydek-Bednarczuk (Uniwersytet Śląski, Katowice)

 

Recenzenci tomu 29 (2015)

Mirosław Bańko (Uniwersytet Warszawski, Warszawa)

Jacek Błeszyński (Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Toruń)

Bogusław Dunaj (Uniwersytet Jagielloński, Kraków)

Ewa Dzięgiel (Instytut Języka Polskiego PAN, Kraków)

Maciej Falski (Uniwersytet Warszawski, Warszawa)

Ewa Filipiak (Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Bydgoszcz)

Stanisław Gajda (Uniwersytet Opolski, Opole)

Barbara Gawda (Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej, Lublin)

Senahid Halilović (Univerzitet u Sarajevu, Bosna i Hercegovina)

Magdalena Heydel (Uniwersytet Jagielloński, Kraków)

Irena Kamińska-Szmaj (Uniwersytet Wrocławski, Wrocław)

Zofia Kowalik-Kaleta (Uniwersytet Gdański, Gdańsk)

Stanisław Koziara (Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej, Kraków)

Halina Kurek (Uniwersytet Jagielloński, Kraków)

Janina Labocha (Uniwersytet Jagielloński, Kraków)

Elżbieta Mańczak-Wohlfeld (Uniwersytet Jagielloński, Kraków)

Włodzimierz Moch (Wyższa Szkoła Gospodarki, Bydgoszcz)

Zbigniew Nęcki (Uniwersytet Jagielloński, Kraków)

Bernadeta Niesporek-Szamburska (Uniwersytet Śląski, Katowice)

Bogusław Nowowiejski (Uniwersytet w Białymstoku, Białystok)

Barbara Oczkowa (Uniwersytet Jagielloński, Kraków)

Jolanta Panasiuk (Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej, Lublin)

Adam Pawłowski (Uniwersytet Wrocławski, Wrocław)

Anna Piotrowicz (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Poznań)

Wiesław Przyczyna (Uniwersytet Papieski Jana Pawła II, Kraków)

Mariusz Rutkowski (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, Olsztyn)

Paweł Rutkowski (Uniwersytet Warszawski, Warszawa)

Elżbieta Rybicka (Uniwersytet Jagielloński, Kraków)

Elżbieta Smułkowa (Uniwersytet Warszawski, Warszawa)

Agnieszka Spagińska-Pruszak (Uniwersytet Gdański, Gdańsk)

Bogdan Szczepankowski (badacz niezależny)

Tadeusz Szczerbowski (Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej, Kraków)

Janusz Taborek (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Poznań)

Jacek Warchala (Uniwersytet Śląski, Katowice)

Alicja Witalisz (Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej, Kraków)

Małgorzata Witaszek-Samborska (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Poznań)

Bożena Witosz (Uniwersytet Śląski, Katowice)

 

Recenzenci tomu 28 (2014)

Мікалай Антропаў (Нацыянальная акадэмія навук Беларусі, Мінск, Беларусь)

Marzena Błasiak-Tytuła (Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej, Kraków)

Jacek Błeszyński (Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Toruń)

Barbara Boniecka (Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej, Lublin)

Andrzej Charciarek (Uniwersytet Śląski, Katowice)

Maria Cichońska (Uniwersytet Śląski, Katowice) 

Stanisław Gajda (Uniwersytet Opolski, Opole)

Małgorzata Karwatowska (Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej, Lublin)

Marina Katnić-Bakaršić (Univerzitet u Sarajevu, Sarajevo, Bosna i Hercegovina)

Marek Łaziński (Uniwersytet Warszawski, Warszawa) 

Iwona Mazur (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Poznań)

Barbara Oczkowa (Uniwersytet Jagielloński, Kraków)

Jolanta Panasiuk (Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej, Lublin) 

Halina Pelcowa (Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej, Lublin)

Anna Piotrowicz (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Poznań)

Grzegorz Ptaszek (Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica, Kraków)

Barbara Szymańska (Fundacja „Audiodeskrypcja, Białystok) 

Jacek Warchala (Uniwersytet Śląski, Katowice)

Małgorzata Witaszek-Samborska (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Poznań)

Anna Zielińska (Instytut Slawistyki Polskiej Akademii Nauk, Warszawa)