Data Log
Utwór dostępny jest na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Bez utworów zależnych 4.0 Międzynarodowe.
Recenzja monografii Laury Polkowskiej „Wartości i antywartości w tygodnikach opinii. Komparatywna analiza dyskursu z elementami lingwistyki kwantytatywnej”
Kontakt: Rafał Mazur
SOCJOLINGWISTYKA,
Tom 34 (2020): Socjolingwistyka
Abstrakt
Recenzja poświęcona jest książce Laury Polkowskiej "Wartości i antywartości w tygodnikach opinii. Komparatywna analiza dyskursu z elementami lingwistyki kwantytatywnej". Jest to praca z zakresu wartości i wartościowania w języku polityki. Autorka wykorzystuje metodologię ilościowo-jakościową do analizy dyskursów liberalnego i konserwatywnego w tygodnikach opinii.
Słowa kluczowe
- Bobbio, N. 1996. Prawica i lewica. tłum. A. Szymanowski. Kraków: Znak.
- Macko, A. 2012. „Intuicje moralne młodych polskich liberałów i konserwatystów”. Psychologia Społeczna 3 (22): 245–260.
- Pająk-Piątkowska, B. 2010. „Wymiar lewica–prawica w Polsce – podziały ideologiczne w polskim społeczeństwie”. Środkowoeuropejskie Studia Polityczne 1: 79–96.
- Pisarek, W. 2002. Polskie słowa sztandarowe i ich publiczność. Kraków: Universitas.
- Polkowska, L. 2018. Wartości i antywartości w tygodnikach opinii. Komparatywna analiza dyskursu z elementami lingwistyki kwantytatywnej. Warszawa: Wydawnictwo Naukowe UKSW.
Referencje
Bobbio, N. 1996. Prawica i lewica. tłum. A. Szymanowski. Kraków: Znak.
Macko, A. 2012. „Intuicje moralne młodych polskich liberałów i konserwatystów”. Psychologia Społeczna 3 (22): 245–260.
Pająk-Piątkowska, B. 2010. „Wymiar lewica–prawica w Polsce – podziały ideologiczne w polskim społeczeństwie”. Środkowoeuropejskie Studia Polityczne 1: 79–96.
Pisarek, W. 2002. Polskie słowa sztandarowe i ich publiczność. Kraków: Universitas.
Polkowska, L. 2018. Wartości i antywartości w tygodnikach opinii. Komparatywna analiza dyskursu z elementami lingwistyki kwantytatywnej. Warszawa: Wydawnictwo Naukowe UKSW.